uniwersalne cv

Czy istnieje Uniwersalne CV?

Przez szereg lat rekrutacja zmieniła swoje oblicze. Niegdyś poszukiwania pracy przypominały standardową procedurę, w której kandydaci przedstawiali swoje umiejętności za pomocą sztampowych życiorysów i niemalże bliźniaczych listów motywacyjnych, zwanych szumnie podaniami. Obecnie, to prawdziwy konkurs mający wyłonić najlepszego kandydata, który wniesie do firmy oprócz kwalifikacji, unikatowe wartości i umiejętności.

(więcej…)

Czytaj więcej

data urodzenia w cv

Data urodzenia w CV – czy warto ją umieścić?

Dzisiejszy konkurencyjny rynek nie jest sprzyjający dla ludzi po 40stym roku życia. Pracodawcy preferują zatrudniać osoby młode, ponieważ mają przeświadczenie, że tylko tacy podołają natłokowi obowiązków i nie będą mieć żadnych uwagi akceptując wszystko, co ustali szef. Pojawiają się więc słuszne wątpliwości czy umieszczać datę urodzenia w CV, czy lepiej ją ukryć zwiększając równocześnie swoje szanse na zatrudnienie?

(więcej…)

Czytaj więcej

profesjonalne cv

Profesjonalne CV w kilku prostych krokach

CV to twoja wizytówka w procesie rekrutacji. Warto zrobić dobre pierwsze ważenie, ponieważ to ono będzie decydowało o tym, czy zostaniesz dopuszczony do dalszego etapu. W wielu przypadkach nieodpowiednio skonstruowany dokument z błędami powoduje natychmiastowe odrzucenie kandydata, dlatego jeżeli chcesz zwiększyć swoje szanse, pamiętaj o tym, że podstawą jest profesjonalne CV.

(więcej…)

Czytaj więcej