oryginalne cv

Stwórz oryginalne CV i nie martw się o pracę

Ciekawie przygotowane oryginalne CV będzie dobrze odbierane tam, gdzie szczególnie ważna jest kreatywność i własna inwencja kandydatów. Jeżeli ktoś szuka pracownika, który potrafi podejść do tematu indywidualnie, wyjątkowo, niestandardowo, który znajduje nowe ciekawe rozwiązania, to na pewno ucieszy go widok takiej aplikacji.

Oryginalne CV kluczem do sukcesu

Postaraj się zachwycić nagłówkiem

Pracodawcy bywają różni i miewają rozmaite zainteresowania. Jeśli jednak naprawdę chcesz się odróżnić przy okazji wiele ryzykując, możesz próbować. W takim wypadku dobrym nagłówkiem będzie zamiast zwyczajnego „Referencje”, np. „jak pracuje się z Katarzyną?” To na pewno dobry sposób na zwrócenie uwagi.

Poza tym, podczas opisywania swoich cech, można się także pokusić o np. krótką i ciekawą informację dotyczącą kariery zawodowej, która np. wywodzi się z pasji i hobby. Będzie inaczej, ponieważ pracodawca zauważy, że wybór zawodu to nie tylko konieczność, ale także zainteresowanie.

Infografika

Wiele osób decyduje się na graficzne przedstawienie swoich doświadczeń oraz umiejętności, chwaląc się przy okazji zmysłem estetycznym oraz znajomością programów graficznych.

oryginalne xc

Podlinkuj CV

To nowatorski pomysł, który nadana naszemu CV wiarygodności. Możemy w ten sposób zaprezentować dotychczasowe dokonania na polu zawodowym, odesłać do swojej strony czy artykułów. Jeśli będzie tam widnieć nasze nazwisko, możemy zrobić dobre wrażenie na pracodawcy. Choć oczywiście od strony technicznej, wszystko musi działać bezbłędnie.

Co ciekawe, kreatywne CV nie musi być wcale przygotowane na papierze. Bywały już przypadki tworzenia CV np. na materiale, choć trzeba zaznaczyć, że kandydatka ubiegała się wówczas o pracę jako kreatorka mody.

Duże pole do popisu mają na pewno wspomniani wyżej graficy oraz kreatorzy stron www lub programiści. Tworzenie interesujących infografik to ich codzienność, więc także swoje CV mogą potraktować jako pierwszy projekt w nowej pracy.

oryginalne cv

 

Własna strona www

Własna strona to nie tylko pozwolenie na to by potencjalny pracodawca zdobył o Tobie więcej informacji, ale również stworzenie wrażenia osoby nowoczesnej, zaznajomionej z nowymi technologiami, trendami, takiej która dba o własną pozycję.
 
Szczególnie ważna jest własna strona dla przedstawicieli takich profesji, którzy swoje osiągnięcia mogą przedstawiać w formie portfolio (graficy, marketingowcy, programiści, Pr-owcy, dziennikarze, artyści).
Własna strona www ma jeszcze jeden plus – adres w Twojej domenie.
Zamiast wysyłać CV z adresu @buziaczek.pl możesz wtedy wysłać maila z adresu @annakowalska.pl.

Video CV

Nagranie pozwala skrócić proces pozyskiwania pracowników, a wideo CV może pełnić rolę pierwszego spotkania kwalifikacyjnego. Zwiększa też szanse kandydata, ponieważ zamiast bezosobowego zestawu informacji o wykształceniu, kompetencjach i przebytych kursach daje możliwość pokazania się jako człowiek z krwi i kości, o określonym temperamencie i sposobie bycia.

Czytaj:  13 najbardziej odjechanych CV, które musisz zobaczyć! <<

Choć gusta nie podlegają dyskusji, to decydując się na wysłanie nieszablonowego CV, musimy liczyć się z nimi. Wierzę, iż nie trzeba też specjalnie nikomu tłumaczyć, że to, co podoba się jednej osobie, nie zawsze przypadnie do gustu komuś innemu. Czasem na wartości naszego kreatywnego CV zaważyć mogą niuanse typu: kolor, kształt, czy podkład muzyczny do prezentacji lub filmu, które nie spodobają się pracodawcy. Może to przekreślić nasze szanse na zdobycie zaproszenia na indywidualną rozmowę z pracodawcą.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv

Pomimo pewnych zagrożeń, nietypowe i oryginalne CV to rzeczywiście świetna okazja do tego, aby zwrócić na siebie uwagę w procesie rekrutacyjnym


[Głosów:4    Średnia:4.5/5]

Oryginalne CV
Oryginalne CV - twórz kreatywne CV i nie martw się o pracę! Wyróżnij się spośród innych kandydatów atrakcyjną formą Curriculum Vitae!
Oryginalne CV
Written by: CraftCv
5 / 5 stars

Stwórz oryginalne CV i nie martw się o pracę dnia 14 października 2015 rated 4.9 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"