stres na rozmowie kwalifikacyjnej

Zwalcz stres na rozmowie kwalifikacyjnej!

Od tej rozmowy zależy Twoja przyszłość, nic więc dziwnego, że podchodzisz do niej z pewnym niepokojem. Nie możesz jednak pozwolić, by stres wpływał na to, jak wypadniesz w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Jak możesz go pokonać?

Najważniejsze jest pozytywne myślenie, że wszystko będzie dobrze i uda nam się zdobyć pracę. Oczywiście należy wziąć pod uwagę porażkę, ale podejść do niej z dystansem. Potraktować ją jako kolejne doświadczenie, z którego możemy się czegoś nauczyć.

Dlaczego stres może negatywnie wpłynąć na przebieg rozmowy kwalifikacyjnej?

Pamiętaj, że stres na rozmowie kwalifikacyjnej nikomu jeszcze nie pomógł. Drżące ręce, pot, chaotyczne wypowiedzi lub jąkanie się z pewnością nie wpłyną pozytywnie na Twój wizerunek. Dziś w firmach stawia się na osoby pewne siebie, wierzące w swe możliwości i potrafiące prowadzić błyskotliwe rozmowy w każdej sytuacji. Nie pozwól, by stres na rozmowie o pracę przekreślił Twe marzenia o wielkiej karierze. Przecież stres jest wrogiem, którego możesz skutecznie pokonać. Jak?

Uwierz w siebie!

Skoro zostałeś zaproszony na rozmowę z potencjalnym pracodawcą, oznacza to jedno-Twoje CV przypadło mu do gustu, Twoje osiągnięcia uznał za godne podziwu, a Ciebie ocenił jako osobę, w którą warto zainwestować. Teraz, w trakcie rozmowy, musisz tylko utwierdzić przyszłego szefa w przekonaniu, iż dokonana przez niego ocena Twej osoby była słuszna. Jak to zrobić?

W ten sposób pokonasz stres!

Jeśli chcesz być człowiekiem sukcesu, musisz wyglądać jak człowiek sukcesu. Wypocznij! Niech widzą, że rozpiera Cię energia i że jesteś gotów do działania. Zadbaj o swój strój. Elegancki ubiór jest czymś, czego oczekuje od Ciebie potencjalny pracodawca, jest też czynnikiem, dzięki któremu łatwiej zapanujesz nad stresem podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Dobry wygląd automatycznie doda Ci poczucia pewności, a to przecież bardzo ważne w trakcie rozmowy o pracę.

W walce ze stresem pomogą Ci również ćwiczenia oddechowe oraz fizyczne. Te pierwsze pozwolą Ci zapanować nad oddechem, te drugie-rozładują napięcie związane ze zbliżającą się rozmową. Staraj się myśleć pozytywnie. Pamiętaj, że sporo już potrafisz, co zresztą udowodniłeś w swym CV. Teraz, w trakcie rozmowy, masz to tylko potwierdzić. Przygotuj się do niej i zastanów się, co Ty chcesz na swój temat powiedzieć w trakcie rozmowy. Pamiętaj, że częste są pytania o Twą motywację do pracy oraz o to, dlaczego starasz się o pracę akurat w tej firmie. Nie daj się zaskoczyć takimi pytaniami i w porę przygotuj odpowiedź, którą zadowolisz swego przyszłego przełożonego.

Zmiana sposobu, w jaki myślisz o rozmowie kwalifikacyjnej, może mieć wielki wpływ na poziom odczuwanej presji. Przestań myśleć o tym, że jesteś bacznie obserwowany i surowo oceniany – potraktuj rozmowę rekrutacyjną jak wyzwanie.

Jeśli pokonasz stres, rozmowa kwalifikacyjna stanie się dla Ciebie tylko jedną z wielu ważnych formalności, które trzeba pokonać w drodze do otrzymania wymarzonej posady. Pamiętaj o swych mocnych stronach i o tym, że dziś wiara w siebie oraz w swe możliwości jest przepustką do wspaniałej kariery zawodowej.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv


[Głosów:0    Średnia:0/5]
Zwalcz stres na rozmowie kwalifikacyjnej!
Written by: CraftCv
Date Published: 05/10/2016
5 / 5 stars
Zwalcz stres na rozmowie kwalifikacyjnej! dnia 10 maja 2016 rated 4.9 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"