jak ubrac sie na rozmowe kwalifikacyjna

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Poznaj 4 Rady

Rozpoczynając poszukiwania pracy musimy być gotowi na spełnienie określonych wymogów formalnych. Powinniśmy zatem być grzeczni, starannie dobierać słowa i pamiętać o kulturze osobistej. Na rozmowie kwalifikacyjnej będzie ważny także wizerunek, który może zaważyć na ostatecznym werdykcie, czyli odrzuceniu bądź akceptacji naszej kandydatury.

(więcej…)

Czytaj więcej

data urodzenia w cv

Data urodzenia w CV – czy warto ją umieścić?

Dzisiejszy konkurencyjny rynek nie jest sprzyjający dla ludzi po 40stym roku życia. Pracodawcy preferują zatrudniać osoby młode, ponieważ mają przeświadczenie, że tylko tacy podołają natłokowi obowiązków i nie będą mieć żadnych uwagi akceptując wszystko, co ustali szef. Pojawiają się więc słuszne wątpliwości czy umieszczać datę urodzenia w CV, czy lepiej ją ukryć zwiększając równocześnie swoje szanse na zatrudnienie?

(więcej…)

Czytaj więcej

Jak rozmawiać o pensji w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej

Jak rozmawiać o pensji podczas rozmowy o pracę?

Temat pieniędzy w naszej kulturze bywa rzadko poruszany, ponieważ został owiany pewnym niezrozumiałym tabu. W krajach zachodnich, szczególnie w Anglii, przed przystąpieniem do rozmowy kwalifikacyjnej, kandydat zostaje powiadomiony, jakich zarobków może się spodziewać na określonym stanowisku. W Polsce ten aspekt pozostawia jeszcze wiele do życzenia.

(więcej…)

Czytaj więcej