list motywacyjny sprzedawca

List motywacyjny sprzedawca – 5 porad i wzór listu

List motywacyjny służy do wypromowania jego autora i utwierdzenia rekrutera w przekonaniu, że to właśnie jego powinien zaprosić na spotkanie. Pisząc list, musimy pokazać, że możliwie najlepiej spełniamy wymagania pracodawcy, podane w ogłoszeniu, i w związku z tym warto poświęcić czas na rozmowę kwalifikacyjną z nami.

Pierwsze wrażenie jest czymś, czego nie można cofnąć ani naprawić. Gdy aplikujemy na stanowisko pracy, nasz przyszły pracodawca najpierw ma kontakt z naszym CV i listem motywacyjnym, jeśli te dwa mu się spodobają, zostajemy zaproszeni na rozmowę. Jeśli nie to musimy szukać dalej.

Jeżeli w ofercie pracodawca nie zaznaczył, że oczekuje od nas listu motywacyjnego, nie bądźmy nadgorliwi i poprzestańmy na starannie przygotowanym CV. Ale kiedy ubiegamy się o stanowisko, na które firma wymaga listu motywacyjnego – porządnie odróbmy „zadanie domowe”!


Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)

(przykładowy wzór listu motywacyjnego w języku angielskim)

list motywacyjny


Wzór Listu motywacyjnego dla Sprzedawcy – Moon. Ten szablon CV nadaje się zarówno dla branży kreatywnej, jak i dla każdej innej osoby, która pragnie ciekawie zaprezentować swój życiorys. Moon to świetne połączenie stylu i funkcjonalności nowoczesnego CV. Wszystkie dane są przedstawione, aby osoba zajmująca się rekrutacją od razu miała widoczne niezbędne informacje. 


O czym należy pamiętać pisząc list motywacyjny sprzedawca?

1. Dowiedzmy się jak najwięcej o naszym pracodawcy i jego firmie. Kiedy została założona, gdzie ma swoje inne filie, jakie są jej wartości i osiągnięcia?

2. Pomyślmy do kogo zaadresować nasz list motywacyjny. Gdy znajdziemy osobę zajmującą się rekrutacją i do niej zaadresujemy nasz list motywacyjny, od razu możemy liczyć na zainteresowanie.

3. Przedstawmy swoje zalety, ale nie kopiujmy naszego CV.

4. Zastanówmy się, dlaczego to nas warto zatrudnić? Co udało nam się osiągnąć na poprzednich stanowiskach?

5. Piszmy w sposób sprzedażowy, czyli językiem korzyści. Zamiast, „jestem dobrym sprzedawcą” napisz ,”na poprzednim stanowisku pracy zwiększyłem sprzedaż o tyle proc.”, prawda, że to drugie bardziej przemawia do wyobraźni?

Przedstawiamy przykładowy list motywacyjny dla sprzedawcy.

Data
Dane ubiegającego się o pracę Dane pracodawcy

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością aplikuję na stanowisko sprzedawcy w Pańskiej firmie. Cenię wartości Pańskiej firmy i podziwiam jej szybki rozwój, dlatego chciałbym być jej częścią.Swoje zaangażowanie i doświadczenie udowodniłem na poprzednich stanowiskach pracy [wymień stanowiska pracy i obowiązki, jakie w nich miałeś]. Dlaczego uważam, że sprawdzę się na stanowisku sprzedawcy w Pańskiej firmie?

1. Na poprzednim stanowisku udało mi się zwiększyć sprzedaż dzięki zaangażowaniu i otwartości na potrzeby klienta. Myślę, że podobny, albo lepszy wynik mógłbym osiągnąć w Pańskiej firmie.
2. Jestem osobą uśmiechniętą i kontaktową, dzięki temu szybko zjednuje sobie ludzi. Nie da się ukryć, że w pracy sprzedawcy są to cechy niezwykle użyteczne. Potrafię doradzać i kierować rozmowy sprzedażowe na właściwie tory.
3. W ciągu mojej kariery zawodowej ciągle się rozwijałem. Uczyłem się technik sprzedażowych, czy podejścia do klienta. Dzięki mojemu doświadczeniu potrafię szybko zaaklimatyzować się na nowym stanowisku i nauczyć się sprzedaży nowych produktów, czy usług.

Mam nadzieję, że będę miał możliwość spotkać się z Państwem osobiście, aby więcej powiedzieć o swoim doświadczeniu.

Z wyrazami szacunku/ Z poważaniem

Imię nazwisko

Taki typ listu nieco różni się od tego typowego, ale to dobrze, bo daje nam możliwość wyróżnienia się i pozostania zapamiętanym, co jest niezwykle istotne podczas procesu rekrutacyjnego.

[Głosów:8    Średnia:4/5]

List Motywacyjny Sprzedawca
List motywacyjny sprzedawca - wzór. Sprawdź jak napisać list motywacyjny dla sprzedawcy,aby nie trafił do kosza. Wskazówki i podpowiedzi.
List Motywacyjny dla Sprzedawcy
Written by: CraftCv
Date Published: 05/11/2016
5 / 5 stars

List motywacyjny sprzedawca – 5 porad i wzór listu dnia 11 maja 2016 rated 4.9 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"