list motywacyjny pracownik biurowy

List motywacyjny Pracownik Biurowy – wzór listu + 7 rad

Zazwyczaj podczas ubiegania się o pracę składamy do firm dwa dokumenty – CV oraz list motywacyjny. List motywacyjny jest szansą na zaciekawienie pracodawcy naszą osobą oraz kwalifikacjami, profesjonalizmem, ale po części również naszą osobowością. Jaki powinien być natomiast dobry list motywacyjny dla pracownika biurowego?

Na co zwrócić uwagę komponując List motywacyjny na stanowisko Pracownik biurowy?

1. Zamieszczaj w liście tylko prawdziwe informacje. Pracodawca zapewne będzie chciał je zweryfikować. Jeśli Twoje kłamstwo wyjdzie na jaw, stracisz szansę na zdobycie pracy na tym stanowisku.

2. Postaraj się przedstawić się w liście z jak najlepszej strony. Napisz o swoich atutach, nie musisz natomiast na razie wspominać o wadach.

W liście motywacyjnym kierowanym do pracodawcy należy przedstawić siebie jako najlepszego kandydata na dane stanowisko i uwypuklić cechy potrzebne do wykonywania danych obowiązków.

3. Pamiętaj o odpowiedniej kolejności: najpierw opisz swoje wykształcenie, później doświadczenie, a następnie cechy indywidualne.

4. List nie powinien być za długi – zawrzyj w nim tylko niezbędne informacje, w zwięzłej formie.

Pisząc list motywacyjny trzeba jednak cały czas pamiętać, że stanowi on całość z naszym CV. Nie powinien on zatem powtarzać informacji w nim zawartych, a tym bardziej nie jest to jego opisowa wersja. Warto pamiętać, że osoby odpowiedzialne za rekrutacje mają duże doświadczenie w „czytaniu” CV i wyławianiu w nich istotnych informacji. Dlatego powtarzanie ich w liście motywacyjnym nie ma sensu, co więcej, może wzbudzić irytację osoby czytającej i przekonanie o stracie czasu.

5. Opisz te elementy wykształcenia oraz cechy, które mogą przydać się na stanowisku, o które się ubiegasz. List motywacyjny pracownik biurowy powinien potraktować jako okazję do zaprezentowania swoich umiejętności związanych z pisaniem, obsługą komputera czy znajomością języka.

6. Przed wysłaniem listu, dwa razy sprawdź, czy dane, które podałeś, na pewno są poprawne. W przeciwnym razie, firma nie będzie mogła się z Tobą skontaktować.

7. Zadbaj także o odpowiednią formę listu.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)

list motywacyjny


 

Wzór Listu motywacyjnego dla Pracownika Biurowego – Moon. Ten szablon CV nadaje się zarówno dla branży kreatywnej, jak i dla każdej innej osoby, która pragnie ciekawie zaprezentować swój życiorys. Moon to świetne połączenie stylu i funkcjonalności nowoczesnego CV. Wszystkie dane są przedstawione, aby osoba zajmująca się rekrutacją od razu miała widoczne niezbędne informacje. 

Przed przystąpieniem do pracy nad listem motywacyjnym należy dokładnie zapoznać się z ofertą pracy, a także uzyskać możliwie jak najwięcej informacji na temat firmy, do której aplikacja zostanie wysłana.

Poniżej znajduje się przykładowy list motywacyjny dla pracownika biurowego:

 

Warszawa, 01.03.2016
Jan Kowalski
ul. Biurowa 12
00-111 Warszawa
tel. 600 001 001
jankowalski@poczta.pl

Sz.P. Anna Malinowska
Biuro
ul. Deszczowa 3
00-333 Warszawa

Szanowni Państwo,
jestem zainteresowany ofertą pracy na stanowisku pracownika biurowego w Państwa firmie, którą znalazłem na portalu PracaDlaKazdego.pl. Swoją kandydaturę mogę poprzeć zarówno odpowiednim wykształceniem, jak i indywidualnymi cechami oraz predyspozycjami.
Jestem absolwentem kierunku Administracja, który ukończyłem w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Warszawie. Podczas studiów odbywałem praktyki w biurze rachunkowym i Urzędzie Komunikacji. Zajmowałem się zarówno przygotowywaniem dokumentów, jak i sprawdzaniem ich poprawności oraz tworzeniem różnego rodzaju plików przy pomocy komputerowego pakietu biurowego.
Praca na stanowiskach biurowych wiele mnie nauczyła – zarówno poszerzyłem swoją wiedzę o prowadzeniu dokumentacji i obsłudze programów z pakietu biurowego, jak i poznałem specyfikę pracy w biurze. Jestem osobą bardzo dokładną i cierpliwą. Potrafię efektywnie pracować pod presją czasu. Szybko się uczę, a także z łatwością dzielę się nabytymi umiejętnościami z innymi. Chętnie nawiązuje także kontakty interpersonalne, jestem komunikatywny. Posługuję się językiem angielskim w stopniu biegłym, zarówno w mowie, jak i w piśmie.

Z poważaniem,
Jan Kowalski

Taki typ listu nieco różni się od tego typowego, ale to dobrze, bo daje nam możliwość wyróżnienia się i pozostania zapamiętanym, co jest niezwykle istotne podczas procesu rekrutacyjnego.

List, tak jak CV, zawiera nasze dane osobowe. Dlatego również w nim powinniśmy zamieścić klauzulę, która mówi, że zgadzamy się na ich wykorzystanie na potrzeby procesu rekrutacji. Klauzula w liście nie jest konieczna, jeśli przesyłamy ją pracodawcy jako odrębny dokument.

[Głosów:52    Średnia:3.1/5]

List Motywacyjny Pracownik Biurowy
List motywacyjny Pracownik Biurowy - wzór. Sprawdź jak napisać list motywacyjny dla pracownika biurowego,aby nie trafił do kosza. Wskazówki i podpowiedzi.
List Motywacyjny dla Pracownika Biurowego
Written by: CraftCv
Date Published: 05/16/2016
5 / 5 stars

List motywacyjny Pracownik Biurowy – wzór listu + 7 rad dnia 16 maja 2016 rated 4.9 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"