kreatywne cv

Kreatywne CV – 4 złote zasady tworzenia

Poszukiwanie pracy w dziejszych czasach to dla wielu osób duże wyzwanie. Na jedno ogłoszenie pracy potrafi aplikować 100 kandydatów, a przecież na rozmowę dostaje się zaledwie 10% z nich. Jeśli CV będzie wyróżniało się na tle innych kandydatów to macie już duży plus na samym starcie. Warto wykazać się kreatywnością i w nieszablonowy sposób przykuć uwagę rekrut era.

Wielu z was na pewno doskonale zdaje sobie sprawę, że przygotowany dokument CV jest swego rodzaju naszą wizytówką i że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Dlatego też warto przyłożyć się do przygotowania naszej CV’ki aby zrobić piorunujące wrażenie – które może zdecydować o naszej przyszłości zawodowej.

Co zatem zrobić aby wyróżnić się i nie zginąć w tłumie innych zgłoszeń o pracę? Nasze CV musi łączyć w sobie kilka elementów dzięki którym zainteresuje osobę przeprowadzającą proces rekrutacji i zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

Po pierwsze – przejrzystość.

Musimy zadbać nie tylko o dobrze dopasowaną treść do stanowiska o które się staramy lecz także o styl w jaki te dane chcemy przekazać. Musimy znaleźć tak zwany złoty środek i połączyć estetyczny i czytelny wygląd dokumentu z naszymi graficznymi pomysłami. Osoba która będzie czytała naszą aplikację będzie też starała się wychwycić kluczowe dla niej słowa, atuty i umiejętności także nie utrudniajmy im tego. Zachowajmy marginesy, używajmy czytelnych czcionek i wyraźnych nagłówków.


Zobacz także:  CV studenta – jak zrobić wrażenie na pracodawcy?


Po drugie – kreatywnie – lecz z umiarem.

Komponujmy nasze Kreatywne CV w sposób przejrzysty bez żadnych udziwnionych czcionek, gradientów czy różnego rodzaju kropeczek, szlaczków i fal. CV musi wyglądać na profesjonalne i zachęcać do wgłębienia się w jego treść i zawarte informacje.

Po trzecie – format pliku.

Wykonując kreatywne CV ( choć tak naprawdę również i tradycyjne ) musimy pamiętać o formacie pliku jaki przesyłamy. Do dziś wiele osób przesyła swoje dokumenty w formacie .doc  – jest to fakt poprawne ale nigdy nie mamy pewności czy nasz dokument otworzy się w dokładnie takiej formie jak my go opracowaliśmy. Pracodawcy mogą mieć inne wersje Word’a lub pracować na darmowym Open Office – wtedy jest spora szansa, że dokument źle wyświetli nasze akapity, a tekst się poprzesuwa. Dlatego najbezpieczniej wysyłać jest plik .pdf – dokument wygląda profesjonalniej i nie ma w nim możliwości modyfikacji. Zdarza się, że kandydaci przesyłają CV w formacie .jpg (plik graficzny – takiego CV większość rekruterow nie będzie w stanie otworzyć – unikajmy więc na pewno tego typu rozszerzenia.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv

Po czwarte – długość.

Kreatywne CV powinno się zmieścić na jednej stronie. Zadaniem takiego CV jest uwypuklić najważniejsze treści i informacje Twojego życiorysu. Wszystkie elementy graficzne zatem nie powinny wybiegać poza standardową kartkę A4.

Na koniec jeszcze jedna wskazówka. Zastanów się do jakiej branży chciałbyś aplikować i dostosuj go pod wybrane stanowisko. Pamiętaj – nie każde kolory i zestawy czcionek będą pasowały do danego ogłoszenia o pracę. Wszystko zależy od tego jakimi cechami wyróżnia się wakat, o który się ubiegamy. Warto jednak wykazać się dozą kreatywności i zaskoczyć pracodawcę!


 

[Głosów:3    Średnia:5/5]

Kreatywne CV - 4 złote zasady tworzenia
Jak stworzyć Kreatywne CV? Poznaj 4 główne zasady! Zaskocz pracodawcę i zwiększ szanse na rozmowę kwalifikacyjną
Kreatywne CV
Written by: CraftCv
Date Published: 03/31/2015
5 / 5 stars

Kreatywne CV – 4 złote zasady tworzenia reviewed on 26 marca 2015 by rated 5.0 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"