idealne cv

Stwórz idealne CV, które zachwyci pracodawcę

 Jak powinno wyglądać idealne CV i czy takie w ogóle istnieje? To pytanie spędza sen z powiek wielu osobom, które z uporem ubiegają się o swą wymarzoną pracę. Owszem, istnieje szereg wskazówek, jakie należałoby zastosować podczas tworzenia modelowego Curriculum Vitae, lecz nigdy nie ma pewności, co zainspiruje i skłoni rekrutera do podjęcia ostatecznego wyboru.

1. Estetyka i kompozycja

Pierwszym i jednym z najważniejszych cech dobrego CV jest estetyka i czytelne wykonanie. W żadnym wypadku nie można pozwolić sobie na błędy ortograficzne, gramatyczne czy stylistyczne oraz literówki. Zabrudzony lub nieczytelny dokument całkowicie dyskwalifikuje kandydata.

Rekruterzy często czytają CV globalnie, zwracając uwagę na główne elementy. Warto je więc wyłuszczyć, zaznaczyć, aby od razu rzucały się w oczy. Dodatkowym zabiegiem jest wklejenie własnego zdjęcia. Spośród setek dokumentów, rekruter przypomni sobie tylko te, które będą jak najbardziej reprezentacyjne i zwrócą jego uwagę. Pracodawca może zapamiętać nasze CV właśnie dzięki umieszczonej obok fotografii, tym bardziej, że istnieją stanowiska, które mogą wymagać z góry określonej prezencji.

2. Zawsze twórz od podstaw

Kto dziś zadaje sobie trud każdorazowo tworząc CV pod określone stanowisko, o jakie się ubiega? Rzadko się to zdarza, co bez wątpienia jest wielkim błędem. Warto dopasowywać CV do konkretnej rekrutacji. W ten sposób mamy możliwość skupienia się wyłącznie na tych predyspozycjach oraz umiejętnościach, które są kluczowe na danym stanowisku. Uniwersalne CV, to nie idealne CV, ponieważ wysyłane masowo, nie zrobi dobrego wrażenia.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv


3. Referencje

Referencje to prawdziwe informacje dokumentujące naszą wcześniejszą karierę zawodową. To nierzadko jedyny sposób, aby pracodawca mógł sprawdzić naszą prawdomówność. Zadbaj więc o numery telefonów do poprzednich pracodawców. Przekonaj tym gestem, że nie masz nic do ukrycia i bez przeszkód można cię zlustrować.

 Idealne CV to takie, które posiada jeszcze dużo więcej cech, aczkolwiek powyższe wskazówki z pewnością pomogą przebić się przez setki kandydatów i być może poskutkują zaproszeniem na kolejny etap rekrutacji.

4. Klauzula

Idealne CV powinno kończyć się formułką o zgodzie na przetwarzanie naszych danych osobowych. Bez tego elementu CV jest kompletnie bezwartościowe, nawet jeśli zawarte w nim informacje o kandydacie są jak najlepsze. Jeśli będziemy rozsyłali swoje CV drogą elektroniczną warto pamiętać o tym, żeby można je było jasno i bezpośrednio zidentyfikować z nami (na przykład: Kowalski Jan_CV.doc).

Idealne CV – 4 kluczowe zasady

  • Stanowisko – idealne CV powinno być dopasowane do opisu danego stanowiska
  • Zaciekawienie – idealne CV powinno być ciekawe w czytaniu
  • Kompozycja – idealne CV powinno być dobrze skomponowane
  • Formatowanie – idealne CV powinno być odpowiednio sformatowane

Oczywiście, nawet perfekcyjne CV nie gwarantuje otrzymania pracy czy nawet telefonu od potencjalnego pracodawcy, jednakże staranność przy pisaniu aplikacji prędzej czy później się opłaci.


[Głosów:1    Średnia:5/5]

Stwórz idealne CV, które zachwyci pracodawcę
Każdy z nas marzy o znalezieniu idealnej pracy. Stwórz idealne CV, które zainteresuje potencjalnych pracodawców i zwiększy Twoje szanse na rynku pracy!
Idealne CV
Written by: CraftCv
Date Published: 10/07/2015
5 / 5 stars

Stwórz idealne CV, które zachwyci pracodawcę dnia 4 sierpnia 2015 rated 4.9 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"