idealne cv

Idealne CV – 1, 2 czy więcej stron?

Ile stron powinien mieć życiorys, aby został zauważony przez pracodawcę? Czy CV powinno mieścić się na jednej stronie? Niektórzy kandydaci starają się umieścić za wszelką cenę wszystkie informacje o sobie na jednej stronie. Inni uważają, że im więcej danych i stron CV , tym lepiej.

idealne cvIle stron powinno mieć idealne CV?

Tak naprawdę nie istnieją żadne formalne ograniczenia dotyczące ilości stron, na których powinno się zmieścić CV. Istnieją dwie teorie – jedna mówi, iż najlepiej zawsze ograniczyć się do jednej strony, druga natomiast promuje wyróżnienie się poprzez zwiększenie ilości stron do dwóch.

Gdy na ogłoszenie o pracy odpowiadają dziesiątki, setki osób, rekruter nie ma cierpliwości czytania każdego zgłoszenia. Na jedno CV poświęca kilkanaście sekund. Dopiero gdy go zainteresuje, można liczyć na większą uwagę. Zbyt wiele mało istotnych informacji jednak go zniechęci.

CV na 1 stronie 

  1. Jednostronicowe CV jest ukłonem w kierunku rekruterów. Pozwala na szybką analizę treści. Jedna strona, obiecuje rekruterowi oszczędność czasu, przyciąga uwagę.
  2. Pełni funkcję „ulotki reklamowej” – syntetycznie informuje o profilu zawodowym kandydata.
  3. Szczególnie przydatne dla absolwentów i kandydatów z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym.

CV na 2 lub więcej stron – dla kogo?

  1. Szczególnie przydatne dla kandydatów z ponad 10-cio letnim doświadczeniem zawodowym.
  2. Pozwala na dokładne, szczegółowe opisanie kompetencji i doświadczenia.
  3. Przy pisaniu dłuższych CV – pamiętajmy o ich profilowaniu. Nie wspominamy o doświadczeniu i kompetencjach, których nie ma w ofercie pracy.

Pamiętaj! Jeśli musisz napisać więcej niż jedną stronę, kontynuuj na drugiej kartce (nie na odwrocie pierwszej!)


Zobacz też:  Format CV – w jakim formacie wysyłać Curriculum Vitae? <<


Jak „odchudzić” swoje CV?

Najlepiej przygotować CV w pełnej wersji, ze wszystkimi informacjami, a później wycinać stopniowo te mniej istotne z perspektywy rekrutera. W ten sposób uzyska się optymalną długość CV, w przedziale 1-2 strony.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv


kod


Nasza wskazówka

Priorytetem jest czytelność. Jeśli ten efekt udaje się uzyskać dopiero na dwóch stronach -niech to będą dwie strony. Naszym celem przecież nie jest napisanie jednostronicowego cv, ale efektywnego cv. Dobrze skrojony życiorys powinien być przede wszystkim streszczeniem kwalifikacji i doświadczeń, bo to są dane które interesują naszego potencjalnego pracodawcę. 

[Głosów:3    Średnia:3/5]

Idealne CV - 1, 2 czy więcej stro
Idealne CV - 1, 2 czy więcej stron? Na ilu stronach powinno się zawrzeć idealne cv? Ile stron powinien mieć życiorys, aby został zauważony przez pracodawcę?
Idealne CV
Written by: CraftCv
Date Published: 04/07/2016
5 / 5 stars

Idealne CV – 1, 2 czy więcej stron? dnia 7 kwietnia 2016 rated 5.0 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"