hobby w cv

Hobby w CV – jak je opisać, aby zainteresować pracodawcę?

Mówi się, że poprawnie napisane CV to już połowa sukcesu w staraniach o wymarzone stanowisko i nie ma w tym ani krzty przesady. Należy zdać sobie sprawę z tego, że z punktu widzenia pracodawcy, w życiorysie nie ma mniej ważnych sekcji. CV zawsze rozpatrywane jest całościowo, tym bardziej dziwi fakt, że wiele osób nie przywiązuje większej uwagi lub całkowicie pomija sekcję zainteresowań.

Hobby w CV – zostawić czy usunąć?

W kwestii wpisywania hobby w CV zdania są mocno podzielone. Wiele osób uważa, że nie ma to najmniejszego znaczenia i nie świadczy o kompetencjach kandydata. Warto jednak spojrzeć na ten problem z nieco innej perspektywy – istotna jest każda treść, która zwiększy Twoje szanse na otrzymanie zaproszenia do dalszego etapu rekrutacji.

Poprawnie (zwróć szczególną uwagę na to słowo) opisane zainteresowania w CV będą Twoim dodatkowym atutem, który z całą pewnością pomoże Ci zdobyć zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Warunek jest jeden – musisz zainteresować pracodawcę. Hobby w CV? Tak, ale wyłącznie realne.

Pamiętaj, że opisując swoje zainteresowania w CV, tak naprawdę tworzysz wstępną kreację własnego wizerunku. Jest niezwykle istotne, żeby obraz Twojej osoby, jaki stworzysz w życiorysie, pokrywał się z tym, co sobą reprezentujesz. W tym miejscu warto przytoczyć stare powiedzenie, według którego kłamstwo ma krótkie nogi. W momencie, gdy Twoje hobby w CV nijak ma się do faktycznych zainteresowań, możesz mieć pewność, że prawda wypłynie na wierzch już podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak myślisz, czy pracodawca poszukuje kandydata, który już na początkowym etapie dopuszcza się kłamstwa?


Czytaj także: Dobry list motywacyjny – co napisać, żeby nie trafił do kosza?


Film? Muzyka? Książka? To już było!

Starając się wzbudzić zainteresowanie przyszłego pracodawcy, koniecznie unikaj banałów. Nie, nie staramy się tu zaprzeczyć wszystkiemu, co zostało napisane powyżej. Jeżeli interesujesz się literaturą, napisz to, ale spróbuj podejść do tematu nieco bardziej kreatywnie. Jak myślisz, atrakcyjniejsze jest sformułowanie „książka”, czy przykładowo „literatura okresu staroangielskiego”? Wpisując zainteresowania w CV, staraj się przedstawić nawet najprostsze hobby w interesujący sposób.

Niech Twoje zainteresowania w CV świadczą o Twoich kompetencjach

Dobrą praktyką jest eksponowanie tych zainteresowań, które mogą potwierdzać umiejętności i kompetencje niezbędne na stanowisku, na które aplikujesz. Jeżeli istotą Twojej przyszłej pracy jest działanie w grupie, a Ty lubisz grać w piłkę nożną, nie wahaj się przed pisaniem o sportach drużynowych. Zawsze staraj się wybierać przede wszystkim te pasje, których specyfika może się przydać w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Co warto pominąć?

Hobby to zawsze kwestia indywidualna, jedni zbierają znaczki, inni wieszają na ścianie broń sieczną lub palną. Jeżeli należysz do drugiej grupy, raczej staraj się nie pisać o tym w swoim CV. Dlaczego? Niektóre zainteresowania (zwłaszcza takie, jak wymienione powyżej) mogą wzbudzić niepokój u pracodawcy.

Twoim zadaniem jest przedstawienie swojej osoby w jak najlepszym świetle. Nawet jeżeli Twoje oryginalne hobby to tylko nieszkodliwa pasja, pracodawca może nie chcieć podjąć ryzyka, aby się o tym przekonać.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv


[Głosów:2    Średnia:4/5]

Hobby w CV - jak je opisać, aby zainteresować pracodawcę?
Hobby w CV to wbrew pozorom bardzo ważna kwestia Twojego dokumentu aplikacyjnego.Jak zatem wpisywać hobby w CV, żeby nie stracić w oczach rekruterów?
Hobby w CV
Written by: CraftCv
5 / 5 stars

Hobby w CV – jak je opisać, aby zainteresować pracodawcę? dnia 10 marca 2016 rated 5.0 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"