hobby w cv

Hobby w CV – jak je opisać, aby zainteresować pracodawcę?

Mówi się, że poprawnie napisane CV to już połowa sukcesu w staraniach o wymarzone stanowisko i nie ma w tym ani krzty przesady. Należy zdać sobie sprawę z tego, że z punktu widzenia pracodawcy, w życiorysie nie ma mniej ważnych sekcji. CV zawsze rozpatrywane jest całościowo, tym bardziej dziwi fakt, że wiele osób nie przywiązuje większej uwagi lub całkowicie pomija sekcję zainteresowań.

(więcej…)

Czytaj więcej

uniwersalne cv

Czy istnieje Uniwersalne CV?

Przez szereg lat rekrutacja zmieniła swoje oblicze. Niegdyś poszukiwania pracy przypominały standardową procedurę, w której kandydaci przedstawiali swoje umiejętności za pomocą sztampowych życiorysów i niemalże bliźniaczych listów motywacyjnych, zwanych szumnie podaniami. Obecnie, to prawdziwy konkurs mający wyłonić najlepszego kandydata, który wniesie do firmy oprócz kwalifikacji, unikatowe wartości i umiejętności.

(więcej…)

Czytaj więcej

doświadczenie w cv

Doświadczenie w CV – co wpisać, aby znaleźć szybciej pracę?

Każde Curriculum Vitae powinno zawierać sekcję „doświadczenie zawodowe”, w której należy uwzględnić historię zatrudnienia. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób opisywać doświadczenie w cv. Tymczasem poświęcając więcej uwagi temu elementowi, można lepiej się zaprezentować, a tym samym szybciej znaleźć wymarzoną pracę. Jak więc opisać doświadczenie zawodowe?

(więcej…)

Czytaj więcej

stan cywilny w cv

Stan Cywilny w CV – Pisać w CV czy nie?

Istnieje szereg obowiązkowych elementów, które powinno posiadać każde profesjonalne CV. Oprócz zdjęcia, informacji na temat zdobytego wykształcenia, doświadczenia zawodowego i posiadanych umiejętności, w CV umieszcza się także niektóre dane osobowe. Sporną kwestią jeśli chodzi o takie dane, pozostaje sprawa umieszczenia informacji o stanie cywilnym. Czy powinno się taką informację zamieścić CV?

(więcej…)

Czytaj więcej