umiejetnosci w cv

Umiejętności w CV – lista najbardziej porządanych kompetencji na rynku pracy

W zależności od branży, stanowiska, rodzaju zatrudnienia ceni się różne predyspozycje kandydatów. Już teraz można jednak wysnuć tezę, że cechy te są na tyle uniwersalne, że mogą być oczekiwane przez pracodawców z każdej dziedziny działalności.

Umiejętności w CV – lista najbardziej porządanych kompetencji na rynku pracy

Komunikatywność - praca na większości stanowisk wymaga umiejętności porozumienia się z klientem, otwartości, łatwości wysławiania się i umiejętności wyjaśniania wątpliwości.

Kreatywność- ta umiejętność jest uważana przez wielu pracodawców jako jedną z najważniejszych. Ta cecha jest szczególnie przydatna, gdy pracownik ma bezpośredni wpływ na efekty swojej pracy, gdzie pracownicy rozliczani są z wyników.

Myślenie analityczne - jest to umiejętność przydatna osobom, które pracują samodzielnie przy dużych projektach.

Umiejętność pracy w grupie – często pracujemy w zespołach zadaniowych, dlatego każdy powinien potrafić porozumieć się ze swoimi współpracownikami.

Samodzielność - Samodzielność w działaniu jest bardzo pożądaną przez pracodawców cechą, gdyż pozwala jednocześnie szybko wdrożyć pracownika do pracy i powierzyć mu obowiązki bez ryzyka, że będzie co chwilę dopytywał: co i jak ma zrobić.

Umiejętności negocjacyjne – Być dobrym negocjatorem, to umiejętność  wywarcia wpływu by osiągnąć swój cel. Umiejętność świadomego wykorzystywania narzędzi negocjacyjnych – to rzecz, której może nauczyć się każdy.

Umiejętności komputerowe – niemal każda praca umysłowa wymaga podstawowej wiedzy na temat komputera i, przede wszystkim, jego obsługi — w tym oprogramowania biurowego, w szczególności pakietu Microsoft Office

Zaangażowanie - chęć do pracy i idąca z tym w parze pracowitość pojawia się w 28 proc. ogłoszeń. Pracodawcy oczekują, że zatrudniona przez nich osoba będzie chcieć podwyższać wyniki biznesowe firmy. Entuzjazm jest mile widziany na każdym poziomie doświadczenia zawodowego. J

Umiejętność pracy pod presją czasu – wiele firm wymaga od swoich pracowników odporności na stres, a także szybkiego podejmowania decyzji, dlatego umiejętność ta jest ważna.

Umiejętność planowania – dotyczą zdolności do projektowania, planowania, organizacji oraz realizacji projektów i zadań w wyznaczonym czasie.

Dokładność - To kolejna z kompetencji miękkich pojawiająca się w ofertach, gdyż każdemu pracodawcy zależy, aby pracownik wykonując swe czynności robił je szczegółowo i dokładnie.

Chęć nauki – Umysł otwarty na nowości i naukę jest tak ceniony wśród pracodawców.

Elastyczność –  Elastyczność, czyli dostosowania i odnalezienia się w nowych sytuacjach, to jedna z najważniejszych umiejętności.

A dodatkowo:

Łatwość i szybkość w podejmowaniu decyzji 

Otwartość na uczenie się i stały rozwój 

Dążenie do osiągnięcia rezultatów

Lojalność i chęć do związania się z firmą na dłużej

Czytaj: Stwórz idealne CV, które zachwyci pracodawcę <<

Tabela 1 Kompetencje najważniejsze dla badanych pracodawców:
ważność vs ocena posiadania przez absolwentów

umiejętności w cv

 Tabela 2 Kompetencje „idealnego” absolwenta szkoły wyższej 

umiejetności cv

źródło tabel: Kompetencje i kwalifikacje poszukiwane przez pracodawców wśród absolwentów szkół wyższych wchodzących na rynek pracy
Wyniki badania przeprowadzonego przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie, Amerykańską Izbę Handlu w Polsce oraz Ernst & Young Warszawa, maj 2012


Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv


kod


[Głosów:33    Średnia:2.9/5]

Umiejętności w CV - lista najbardziej porządanych kompetencji
Jakie wpisać umiejętności w CV? Sprawdź listę najbardziej pożądanych umiejętności przez pracodawców. Sprawdź o których warto napisać aby dostać pracę!
Umiejętności w CV
Written by: CraftCv
Date Published: 04/19/2015
5 / 5 stars

Umiejętności w CV – lista najbardziej porządanych kompetencji na rynku pracy dnia 21 kwietnia 2015 rated 4.8 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"

  • Anna Bartowska

    Zachęcam do odwiedzenia stronki szybkiecv.pl – zrobilam tam sobie super cv i naprawdę w krótkim czasie ( z racji ze otrzymujecie tam duzo wskazowek apropo pisania i rozmieszczania informacji ) Dodatkowo wykupilam wersje premium, bo dzieki temu dostaje sie duzo fajnych szablonow bez znakow wodnych :)