Stanowisko specjalisty do spraw SEO jest w praktyce niemal tożsame z profesją pozycjonera stron internetowych. Całokształt działań pozycjonowania i optymalizacji (weryfikacji i modyfikacji kodu strony pod kątem jak najwyższej jej atrakcyjności w oczach wyszukiwarki) odbywa się w przestrzeni wirtualnej, a w dalszej perspektywie ma na celu zmaksymalizowanie współczynników oglądalności danej witryny, a więc i maksymalizacji zysków firmy za nią stojącej.
Aplikujesz na stanowisko specjalisty ds. SEO ? Zobacz przykładowe CV dla Specjalisty ds. SEO i stwórz idealny życiorys. Sprawdź o czym powinieneś pamiętać komponując swoje CV.
Wzór CV Specjalista ds. SEO
Zobacz jak może wyglądać Twoje CV (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)
Wzór CV Pandora doskonale pasuje na stanowisko grafika komputerowego . Takie CV gwarantuje przyciągnięcie uwagi. Pandora to wzór CV, który ma unikalny design oraz bardzo atrakcyjną kolorystykę.
Specjalista SEO musi rozumieć, że pozycjonowanie jest procesem długotrwałym. Dobrej pozycji w wynikach wyszukiwania nie osiąga się w przeciągu kilku dni, ale kilku tygodni. Można stosować najlepsze praktyki, a mimo wszystko efekty mogą nie być widoczne nawet po kilkunastu miesiącach. Czasami konieczne staje się zastosowanie niekonwencjonalnych sposobów i przetestowanie nowych metod działania. Dobrą pozycję w rankingu w niektórych branżach trzeba niestety wypracować żmudną pracą.
Śledzenie trendów i ciągłe uczenie się musi być wpisane w DNA skutecznego specjalisty SEO.
Predyspozycje psychiczne i fizyczne:
- Perfekcjonizm
- Analityczny umysł
- Terminowość
- Samodzielność
- Otwarty umysł
- Cierpliwość
- Elastyczność
- Ciekawość i podązanie za trendami
- Systematyczność i konsekwencja
- Dobra organizacja pracy własnej
Branża e-commerce rozwija się coraz szybciej. Konkurencja jest duża, więc o wiele trudniej znaleźć się w top 10 w wynikach organicznych. Specjalista SEO powinien stosować podejście analityczne w procesie pozycjonowania.
Jakimi umiejętnościami powinna się wyróżniać osoba pracująca na tym stanowisku?
- praktyczna znajomość technik pozycjonowania i optymalizacji;
- praktyczna znajomość systemu CMS WordPress (instalacja, konfiguracja), Google Analytics, Google Webmaster Tools;
- praktyczna umiejętność badania i analizy słów kluczowych pod kątem SEO;
- biegłość w budowaniu strategii linkowaniu zaplecza i jej realizacji;
- podstawowa znajomość HTML, CSS;
- kreatywne podejście do pracy;
- samodzielność w poszukiwaniu rozwiązań;
- inicjatywa w podejmowaniu działań;
- znajomość języka angielskiego;
Pozycjonowanie jest procesem, a nie jednorazowym przedsięwzięciem. Dlatego specjalista SEO powinien stworzyć szczegółowy plan, zawierający poszczególne działania i terminy ich realizacji. Systematyczność w optymalizacji strony internetowej jest bardzo ważna. Obrana strategia z dnia na dzień powinna być konsekwentnie realizowana.
Każdy klient ma nieco inne wymagania, możliwości finansowe oraz oczekiwania. Pozycjoner musi dowiedzieć się, na czym najbardziej zależy danemu przedsiębiorcy i dostosować ofertę świadczonych usług. Kreatywność przydaje się szczególnie w tworzeniu spersonalizowanych rozwiązań. Nieszablonowe myślenie jest także nieocenione w przypadku rozwiązywania złożonych problemów.
Główne obowiązki specjalisty SEO:
- optymalizacja stron WWW pod kątem SEO;
- budowa zaplecza SEO: tworzenie stron internetowych opartych na WordPressie, implementacja wtyczek, optymalizacja skórek do WordPressa, dodawanie wpisów na blogach/witrynach;
- implementacja nowych rozwiązań do serwisu w oparciu o monitoring i analizę trendów rynkowych;
- poszukiwanie nowych źródeł ruchu, opieka nad obecnymi;
- zarządzanie obszarem social media stron zaplecza;
- budowa i realizacją strategii linkowania
Mamy nadzieję, że powyższe informacje oraz wzór cv specjalista SEO ułatwią Tobie komponowanie swojego CV. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowoczesnego Kreatora CV, który w prosty i szybki sposób wyróżni Twoją aplikację.