CV PIELĘGNIARKA

Aby zostać pielęgniarką bądź pielęgniarzem, oprócz wykształcenia trzeba mieć wielkie serce i lubić ludzi. Takie właśnie są nasze wrocławskie pielęgniarki. Opiekują się pacjentami, rozumieją ich potrzeby. Pielęgniarka nie jest tylko pracownikiem szpitala czy przychodni, ale dobrym duchem, który czuwa nad chorymi.
To ona przez całą dobę czuwa nad stanem chorych, wykonuje podstawowe pomiary, takie jak badanie temperatury, tętna i ciśnienia krwi. Do jej obowiązków należy też nadzorowanie prawidłowego przebiegu leczenia oraz informowanie lekarza o wszelkich nieprawidłowościach.

Aplikujesz na stanowisko pielęgniarki ? Zobacz przykładowe CV dla Pielęgniarki  i stwórz idealny życiorys. Sprawdź o czym powinieneś pamiętać komponując swoje CV.


Wzór CV Pielęgniarka

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


list motywacyjny

Wzór CV Modern doskonale pasuje na stanowisko pielęgniarki . Powyższy wzór CV charakteryzuje się przejrzystym układem, przyjemną kolorystyką oraz lekkimi dodatkami graficznymi. Modern to prosty i atrakcyjny wzór CV, który w skuteczny sposób podkreśli Twoje kompetencje.


kod


Przykładowy Cel zawodowy:

Zdobyte wykształcenie na jednej z lepszych uczelni w Polsce oraz kilkuletnie doświadczenie w pracy salowej oraz pielęgniarki pozwoli Państwa firmie podwyższyć jakość świadczonych usług. Wytrwałość, cierpliwość, empatia oraz stabilność emocjonalna to podstawowe elementy w zdobyciu zaufania i poczucia bezpieczeństwa wśród pacjentów.

Jakie cechy osobowości powinna posiadać osoba zatrudniona na stanowisku Pielęgniarki?

 • Komunikatywność
 • Życzliwość
 • Uprzejmość
 • Cierpliwość
 • Opiekuńczość

Aby zostać pielęgniarką trzeba posiadać specyficzne cechy charakteru. Przede wszystkim dobrze jest być osobą opiekuńczą, otwartą na potrzeby innych i wytrzymałą fizycznie. Pielęgniarka powinna być też osobą dyspozycyjną, by móc pracować na nocnych dyżurach.

Jakimi kompetencjami powinna się wyróżniać osoba pracująca na tym stanowisku?

 • Rozpoznawanie i interpretowanie objawów zdrowia, choroby, zagrożenia życia, niesprawności (ocena); diagnoza.
 • Uwzględnianie indywidualnych potrzeb pacjenta przez planowanie odpowiednich zindywidualizowanych programów opieki we współpracy z pacjentem, jego opiekunami, rodzinami, innymi pracownikami służby zdrowia.
 • Właściwe wykorzystanie umiejętności pielęgniarskich oraz przeprowadzenie zabiegów, by zapewnić jak najlepszą opiekę;
 • Posiadanie odpowiedniej wiedzy (i właściwe jej stosowanie) z zakresu teorii pielęgniarstwa i paradygmatów;
 • Zdolność analizy i syntezy, uczenia się i rozwiązywania problemów; tę eksperci uznają za najważniejszą w zawodzie pielęgniarki. 

Zawód pielęgniarki, podobnie jak np. zawód adwokata, notariusza, czy lekarza, jest tzw. wolnym zawodem. Oznacza to, że nadzór nad jego wykonywaniem sprawuje samorząd zawodowy oraz można go wykonywać nie tylko pracując na etacie, ale także w ramach samodzielnej praktyki. Niezbędna jest zdolność wczuwania się w ból i udrękę chorego oraz chęć śpieszenia z pomocą

Główne obowiązki Pielęgniarki:

 • przygotowywanie pacjenta do badań i zabiegów
 • wykonywanie opatrunków
 • podłączanie kroplówek
 • opieka pielęgnacyjna pacjentów

Pielęgniarki i pielęgniarze zwykle pracują na etatach w zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, czyli przychodniach, szkołach, szpitalach, sanatoriach i hospicjach. Ale mogą też prowadzić własne praktyki. Status wolnego zawodu daje im możliwość prowadzenia działalności jednoosobowej oraz w formie spółki cywilnej lub partnerskiej.

Zgodnie z prawem, pielęgniarka powinna stale aktualizować swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, w szczególności przez odbywanie studiów podyplomowych czy kursów zawodowych. Kursy i studia specjalizacyjne, dla ograniczonej liczby osób, opłaca ministerstwo zdrowia. Pielęgniarka, w przeciwieństwie do lekarza, nie ma jednak obowiązku ustawicznego zbierania tzw. punktów edukacyjnych za uczestniczenie w dokształcaniu się.

„Zawód pielęgniarki wymaga dziś coraz większej wiedzy fachowej. Dlatego tak ważne jest dążenie do zdobywania nowych wiadomości i zdolność rozumienia ich. Ponadto pielęgniarka musi umieć trafnie ocenić sytuację i w razie konieczności podjąć szybkie działanie” (Keiko Kawane, Japonia).

Mamy nadzieję, że powyższe informacje oraz wzór cv pielęgniarka ułatwią Tobie komponowanie swojego CV. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowoczesnego Kreatora CV, który w prosty i szybki sposób wyróżni Twoją aplikację.

oferty pracy

CV PIELĘGNIARKA dnia 6 maja 2016 rated 5.0 of 5
 • Alexis

  Witam, czy pisząc cv dla opiekuna medycznego mogę posiłkować się wzorem cv dla pielęgniarki?