CV DIETETYK

Dietetyk jest specjalistą, który posiada wiedzę nie tylko z zakresu żywienia człowieka, ale również biochemii, anatomii, psychologii oraz medycyny. Celem pracy dietetyka jest prowadzenie terapii dietetycznej, zachęcanie do zmiany nawyków żywieniowych, szerzenie wiedzy na temat profilaktyki zdrowotnej oraz wspomaganie leczenia dietetycznego wielu chorób.

Aplikujesz na stanowisko dietetyka ? Zobacz przykładowe CV dla Dietetyka i stwórz idealny życiorys. Sprawdź o czym powinieneś pamiętać komponując swoje CV.


Wzór CV Dietetyk

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv

Wzór CV Oracle doskonale pasuje na stanowisko barmana / barmanki . Powyższy wzór CV charakteryzuje się przejrzystym układem, przyjemną kolorystyką oraz lekkimi dodatkami graficznymi. Oracle to prosty i atrakcyjny wzór CV, który w skuteczny sposób podkreśli Twoje kompetencje.


kod


Jakie cechy osobowości powinna posiadać osoba zatrudniona na stanowisku barman?

 • Taktowność
 • Uczciwość
 • Komunikatywność
 • Optymizm i energiczność
 • Życzliwość
 • Uprzejmość
 • Cierpliwość

Zadaniem dietetyka jest wspomóc proces leczenia odpowiednim doborem diety lub poprawić samopoczucie pacjenta poprzez odżywianie, dlatego musi doskonale znać nie tylko anatomię i fizjologię człowieka, ale też skutki działania produktów żywnościowych.

Jakimi kompetencjami powinna się wyróżniać osoba pracująca na tym stanowisku?

 • umiejętność nawiązywania kontaktu z innymi
 • obwiązkowość i odpowiedzialność
 • samodzielność w działaniu
 • wrażliwość i empatia
 • wysoka kultura osobista
 • zorientowanie na potrzeby klienta
 • pozytywne nastawienie do zdrowego stylu życia i żywienia
 • doskonała wiedza w dziedzinie zdrowia oraz dietetyki

Jako osoba pracująca z pacjentami, dietetyk musi być otwarty na ich potrzeby, cierpliwy i wyrozumiały. Powinien mieć umiejętność empatii, a także pasję studiowania nowości i uzupełniania wiedzy, znajomość języków obcych.

Dietetyk musi również umieć współpracować z lekarzem, psychologiem czy rehabilitantem.

Dietetyka powinna cechować spostrzegawczość (dostrzeganie istotnych informacji będących podstawą do sporządzania racji pokarmowych) i umiejętność logicznego myślenia (właściwy dobór produktów spożywczych do diet). Przy sporządzaniu jadłospisów i dokumentacji rozliczeniowych, bardzo przydatne są uzdolnienia rachunkowe.

Dietetykę wybierają najczęściej osoby, które posiadają już sporą wiedzę z zakresu chemii, fizyki i biologii oraz wykazują chęć dalszego kształcenia się w tych dziedzinach. Ich umiejętności z tych obszarów sprawdzane są zarówno w czasie egzaminów wstępnych, jak i w dalszym toku studiów. Przygotowanie do zawodu odbywa się na specjalności dietetyka na trzyletnich studiach licencjackich albo w dwuletnich szkołach policealnych. Można też zrobić magisterium z dietetyki na studiach uzupełniających.

Gdzie może pracować dietetyk?

- publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej;
- zakłady żywienia zbiorowego
- zakłady dostarczające pożywienie do szpitali i innych placówek zbiorowego żywienia (catering);
- organizacje konsumenckie;
- placówki sportowe i inne (w zależności od rodzaju dodatkowych kwalifikacji);
- domy opieki społecznej;
- instytuty naukowo-badawcze i ośrodki badawczo-rozwojowe;
- szkolnictwo – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje oraz wzór cv dietetyk ułatwią Tobie komponowanie swojego CV. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z nowoczesnego Kreatora CV, który w prosty i szybki sposób wyróżni Twoją aplikację.


oferty pracy

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]
Wzór CV dla Dietetyka
CV Dietetyk
Written by: CraftCv
Date Published: 05/12/2016
4 / 5 stars
CV DIETETYK dnia 12 maja 2016 rated 4.8 of 5