cv bez doświadczenia

CV bez doświadczenia – piszemy pierwsze CV

Nie posiadasz jeszcze bogatego doświadczenia zawodowego, a przecież od czegoś musisz zacząć. Jak zatem dostać się na trudny rynek pracy nie mając żadnych referencji?

CV bez doświadczenia – co wpisać gdy jego brak?

Nie jesteś na straconej pozycji, ponieważ pracodawcy wciąż chętnie zatrudniają studentów. Głównym czynnikiem są ich stosunkowo małe oczekiwania finansowe i chęć rozwoju oraz podejmowania nauki, a to łatwo mogą im zapewnić.

1. Podsumowanie zawodowe i cele zawodowe

Warto zacząć swoje CV od podsumowania zawodowego. Owszem, nie masz za sobą pracy na żadnym stanowisku, ale przecież ukończyłeś jakąś szkołę, studia, może istotny kurs, który poszerzył twoje umiejętności. Właśnie o tym powinieneś tutaj wspomnieć. Wybierz przy tym jednak to, co najbardziej istotne, a więc np. Ukończyłem kurs językowy w Londynie, biegle władam językiem angielskim.

Taka informacja może już zaintrygować potencjalnego pracodawcę, jeśli ubiegasz się o stanowisko, na którym niezbędne będzie doskonałe władanie językiem. Ponadto, zawrzyj w części wstępnej także cele zawodowe w CV. To pomoże pracodawcy ocenić, jakie masz ambicje i na które konkretnie stanowisko aplikujesz.

2. Przedstaw wykształcenie

Na tym etapie nie masz nic cenniejszego, niż swoje wykształcenie. Nie zapomnij więc o nim wspomnieć. Możesz oczywiście pominąć szkołę podstawową czy gimnazjum, ponieważ każdy musiał je ukończyć, ale liceum czy studia, stanowią już jakiś atut. Poza tym, warto też napisać o przebytych kursach, szkoleniach, a także praktykach czy odbytych stażach. Tak pozornie nieistotna informacja, jak choćby uczestnictwo w kole naukowym na studiach, może podnieść naszą ocenę.

Nigdy nie wiadomo, jakie oczekiwania w stosunku do kandydata może mieć potencjalny pracodawca. Im więcej się działo w twoim życiu, tym pewniej, że jesteś osobą kreatywną i ambitną, a nade wszystko aktywną, a to już wiele znaczy.

Czytaj także: Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, których powinieneś się spodziewać <<

3. Pasje, zainteresowania i umiejętności

Warto pochwalić się także swoimi pasjami. Być może twoje zainteresowania są unikalne. Robisz coś niezwykłego, co będzie świadczyło o bogatej osobowości. To zawsze będzie mile widziane. Niewątpliwym plusem będą także każde umiejętności, jakie są w twoim posiadaniu. Potrafisz programować, jeździsz samochodem czy uczysz się esperanto? Pisz wszystko, co ciebie dotyczy, byle konkretnie i na temat.

Zobacz jak może wyglądać Twoje CV  (stwórz CV i list motywacyjny tutaj)


program do cv


4. Inicjatywa i chęć do pracy

Młoda osoba nie ma doświadczenia zawodowego, ale może mieć cechy poszukiwane przez pracodawców – inicjatywę, chęć i pasję do tego by się rozwijać. Postaraj się, by było to w CV widać.

5. Oryginalne CV – wyróżnij się na rynku pracy!

Stwórz nowoczesne CV, używaj kolorów i dodatków graficznych. Tradycyjna aplikacja już na nikim nie robi wrażenia. Pamiętaj , że CV musi być czytelne oraz przejrzyste – także nie przesadzaj z kolorami! Jeśli nie masz talentu graficznego ani nie znasz się na programach graficznych skorzystaj z Kreatora CV od CraftCv. Dzięki nowoczesnym szablonom CV stworzysz ciekawe CV zgodne z rekrutacyjnymi wymaganiami, a dodatkowo zachęcisz rekrutera do zapoznania się z informacjami, które zawarłeś w swoim życiorysie!

6. Aktywność w Internecie

Globalna sieć daje mnóstwo możliwości. Można ją wykorzystać prowadząc bloga czy udzielając się na forach dyskusyjnych. Jeśli aktywności są związane z określoną branżą lub zawodem – warto wspomnieć o nich w życiorysie. Pracodawcy doceniają takie formy aktywności, świadczące o zaangażowaniu i umiejętności formułowania swoich poglądów.

7. Pisz prawdę!

Niby rzecz oczywista, ale wiele osób ucieka się do koloryzowania swojego życiorysu zawodowego. Nie ma nic gorszego niż kłamstwo w CV. Rekruter w szybki i łatwy sposób zweryfikuje to, co zawarłeś w CV. Przecież nie chcesz zostać przyłapany na oszustwie.

 CV bez doświadczenia może być ciekawą lekturą, ale trzeba potraktować je jako wyzwanie lub nawet pierwszy dzień w pracy.

 

[Głosów:13    Średnia:1.7/5]

Cv bez dośwadczenia
Efektywne CV bez doświadczenia zawodowego. 7 praktycznych wskazówek dla studenta, który tworzy cv bez doświadczenia.
Cv bez dośwadczenia
Written by: CraftCv
Date Published: 08/24/2015
4 / 5 stars

CV bez doświadczenia – piszemy pierwsze CV reviewed on 24 sierpnia 2015 by rated 4.9 of 5
CraftCv

CraftCv

"Wyróżnij się lub szukaj w nieskończoność"

  • Martyna Ciempek

    Ja swoje cv zrobilam w dosc fajny kreatorze szybkie cv ;) W sumie to byla pierwsza strona na jaka wpadlam, ale naprawde wyglada mega. Fajnie ze ktos pomyslal o takich stronach i nie trzeba se samemu meczyc